dnes je 15.7.2024

Input:

Benefit pro zaměstnance - platba nájemného

14.10.2014, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

2014.21.7 Benefit pro zaměstnance – platba nájemného

Ing. Dana Langerová

Příklad
Naše obchodní korporace poskytuje našemu zaměstnanci benefit (dle dohody ve smlouvě), platí mu nájemné za byt včetně služeb (plyn, elektřina...). Tuto službu nakupujeme od plátce daně.

Dotaz:

Muže si naše s.r.o. odečíst DPH za tuto službu pro našeho zaměstnance?

Odpověď

Plátce je dle § 72 odst. 1 ZDPH oprávněn k odpočtu daně na vstupu u přijatého

Nahrávám...
Nahrávám...