dnes je 5.12.2022

Input:

Dobropis

5.2.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2015.02.7
Dobropis

Ing. Ivana Langerová

Jak dlouho lze zpětně vystavit dobropis? Příklad: Na provedené opravy vystavena FA v roce 2008, v letošním roce chce opravář vystavit dobropisy na celé faktury (jsou celkem 3). Lze tyto dobropisy uplatnit v přiznání k DPH bez potvrzení odběratele?

ZDPH tuto problematiku řeší v podstatě beze změny v § 42 odst. 5. Ten stanoví, že opravu základu daně a výše daně nelze provést po uplynutí 3 let od konce zdaňovacího období, ve kterém vznikla

Nahrávám...
Nahrávám...