dnes je 15.8.2022

Input:

Jednatel a výše úroků

26.8.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2014.17.4
Jednatel a výše úroků

Jaroslava Pfeilerová

VYŠLO V ČÍSLE 17/2014

Půjčí-li společník obchodní korporaci finanční prostředky, je nějak limitována výše úroku? V jakém okamžiku a v jaké výši jsou úroky daňově uznatelným nákladem?

Odpověď

Předpokládám, že se dotazujete na případ, kdy fyzická osoba  (společník) půjčila obchodní společnosti např. finanční prostředky a byl sjednán úrok. Přijatý úrok bude u společníka zdanitelným příjmem podle ust. § 8 ZDP (v plné

Nahrávám...
Nahrávám...