dnes je 15.8.2022

Input:

Odpočet úhrady za zkoušky v daňovém přiznání

4.3.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2015.0506.7
Odpočet úhrady za zkoušky v daňovém přiznání

Ing. Renata Konvičná

VYŠLO V ČÍSLE 5-6/2015

Zaměstnankyně dálkově studuje VŠ. Může jí zaměstnavatel odečíst od základu daně poplatek za delší dobu studia? Zaměstnavatel toto vzdělání požaduje, ale není sepsána žádná dohoda.

Odpověď

Právní úprava

  • § 15 odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "ZDP")

  • § 38l odst. 1 písm. k) ZDP

Ustanovení § 15

Nahrávám...
Nahrávám...