dnes je 15.8.2022

Input:

Odpuštěné penále - účtování

16.6.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2015.1314.11
Odpuštěné penále – účtování

Ing. Miroslav Brabec

VYŠLO V ČÍSLE 1314/2015

Jak mám zaúčtovat odpuštěné penále ze sociálního pojistného za zaměstnance? Jedná se o fyzickou osobu – podnikatele, zapsaného v OR, vedoucího účetnictví. Jaké jsou daňové důsledky?

Odpověď

Předpokládám, že jde o penále, vyměřené v souladu se zněním § 20 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení. Toto penále není podle ustanovení § 25 odst. 1 písm. f) ZDP

Nahrávám...
Nahrávám...