dnes je 22.5.2024

Input:

Dar při odchodu do starobního důchodu

13.9.2007, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty
Dotaz č. 2

Zaměstnanec u nás pracoval v pracovním poměru cca 20 let. Při skončení zaměstnání z důvodu prvního odchodu do starobního důchodu jsme mu poskytli peněžní dar ve výši 6 000 Kč. Je třeba z této částky odvést pojistné na sociální zabezpečení?

     Podle ustanovení § 5 odst. 1 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, se do vyměřovacího

Nahrávám...
Nahrávám...