dnes je 27.5.2024

Input:

Dodání a montáž sporáků

24.3.2017, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

2017.0304.23
Dodání a montáž sporáků

Ing. Dana Langerová

Akciová společnost, plátce DPH, má ve svém vlastnictví bytové domy. Byty mají kuchyň vybavenou kuchyňskou linkou a elektrickým sporákem. V rámci údržby je prováděna výměna sporáků. Sporáky jsou pevně spojeny s budovou prostřednictvím tzv. sporákové kombinace, což je zařízení, které umožňuje napojení sporáku na přívod el. proudu pod napětím 380 V, nejsou však vestavěny do kuchyňské linky.

Společnost u dodavatele objednává dodání sporáku včetně jeho instalace, případně výměnu sporáku včetně instalace. Práce spočívá v demontáži stávajícího sporáku, kontrole kabelu pro připojení, přípravě kabelu pro připojení, montáži nového sporáku, vyzkoušení jeho funkčnosti, potvrzení záručního listu a odvozu starého sporáku.

První dodavatel účtoval dodání a montáž sporáku v režimu přenesení daňové povinnosti jako stavební a montážní práci a na daňovém dokladu uvedl sazbu 15 % DPH vzhledem k tomu, že se jedná o sociální bydlení.

Nyní společnost změnila dodavatele a tento druhý dodavatel účtuje dodání a montáž sporáku jako dodání zboží, přičemž na daňovém dokladu uvádí sazbu 21 % DPH.

Můžete odpovědět na otázku, který dodavatel postupuje správně a proč?

Dle mého názoru poskytovatel plnění v daném případě provádí elektroinstalační práce dle

Nahrávám...
Nahrávám...