dnes je 30.11.2022

Input:

Nárok na odpočet

10.8.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2015.15.5
Nárok na odpočet

Ing. Dana Langerová

Dne 1. 5. 2015 vznikla nová s. r. o. Od 1. 6. 2015 bude plátcem DPH. V květnu 2015 byl nakoupen počítač za 30 000 bez DPH, software za 20 000 bez DPH a byly zaplaceny poplatky notáři za 10 000 bez DPH. Daňové doklady firma vlastní. Může si uplatnit z těchto dokladů nárok na odpočet DPH, když plátce je až od června 2015?

Dle ustanovení § 79 odst. 1 ZDPH má osoba povinná k dani nárok na odpočet daně u přijatého zdanitelného

Nahrávám...
Nahrávám...