dnes je 5.7.2022

Input:

Vyřazení auta z obchodního majetku

7.11.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2014.23.6
Vyřazení auta z obchodního majetku

Ing. Ivana Langerová

VYŠLO V ČÍSLE 23/2014

Pokud vyřadím auto z obchodního majetku do osobního užívání (majetek již je odepsán a DPH bylo uplatněno v plné výši), musím vracet DPH? Pokud ano, tak z jaké ceny?

Odpověď

Pokud se jedná o hmotný majetek, který byl pořízen do 31.3.2011, pak při vyřazení z obchodního majetku musíte odvést DPH na výstupu –  jedná se o uskutečněné plnění podle § 13 odst. 4 a 5

Nahrávám...
Nahrávám...