dnes je 29.2.2024

Input:

Vyúčtování zálohy

12.2.2015, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

2015.03.2
Vyúčtování zálohy

Ing. Eva Krekulová

Je nutno při vyúčtování zálohy, kdy je zdanitelné plnění nižší než přijatá platba, ze které bylo DPH již dříve odvedeno, postupovat jako u opravného dokladu a snižovat daň na výstupu, až když druhá strana obdrží daňový doklad? Někteří dodavatelé po nás požadují vrácení potvrzené kopie vyúčtovací závěrečné faktury, pokud je přeplatek.

Ne, podle § 42 ZDPH (oprava základu daně a výše daně) se postupuje pouze

Nahrávám...
Nahrávám...