dnes je 16.7.2024

Input:

OSVČ s trvalým bydlištěm na Slovensku

4.4.2016, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

2016.7.8 OSVČ s trvalým bydlištěm na Slovensku

Ing. Hana Kovářová

Příklad
Fyzická osoba s trvalým bydlištěm na Slovensku je v České republice OSVČ. Musí vést účetnictví? Může si uplatnit výdaje paušálem? Případně jak uvede tyto údaje v daňovém přiznání k DPFO?

Odpověď

Zákon č. 563/1991 S., o účetnictví, ve znění p.p. (dále jen  „ZoÚ”) v ustanovení § 1 odst. 2 definuje, které osoby jsou povinny vést účetnictví. Zahraniční fyzická  osoba

Nahrávám...
Nahrávám...